Kas Sinu autol on juba talverehvid all?
Kas Sinu autol on juba talverehvid all?

Kas Sinu autol on juba talverehvid all?

Talverehvid alla!

Lumi ja jää on meid kimbutanud juba päris mitu päeva ning suure libeduse tõttu on juhtunud mitmeid avariisid, mida oleks saanud ära hoida sõites ilmastikule vastavate rehvidega.

Alates homsest on kohustuslik talverehvide ehk naast- või lamellrehvide kasutamine ja seda kuni 1. märtsini. Naastudega talvepapude kasutamine on lubatud alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Esinenud on ka erandeid näiteks, 2019. aastal lubati 6. oktoobrist sõita naastrehvidega, sest ilmastikuolud olid vastavad. Naastrehvidega sõitmine on keelatud 1. aprillist kuni 15. oktoobrini.

Rahatrahve on teinud Eesti politsei vahemikus 12-200€ eest, kui autojuht on liikluses valede rehvidega, just sellistega, mis ei vasta ilmastikuoludele.

Lamellrehvidega on aga lubatud sõita aastaringselt, kuid soovitatakse suvel siiski kasutada suverehve, kui suvine aeg tõotab tulla aktiivsem ning seiklused autoga ületavad 5000 kilomeetri piiri.

Minimaalne lubatud talverehvide mustri jääksügavus on 3 millimeetrit.

Iga autoomanik otsustab siiski ise, millal on õige aeg paigaldada talverehvid. Paljud panevad oma autole talvepapud alla esimese lume saabudes, mitte aga esimese lörtsiga, sest teatavasti see sulab ju ära. Meie soovitus on aga seda teha siis, kui päevane temperatuur langeb alla +7 ºC. Ilmselt olete ka juba märganud, et esimese lume ja libeduse saabudes, on rehvitöökodades järjekorrad pikad ning teekond esimese töökojani suverehvidega võib olla väga ohtlik. Juba seepärast soovitame vajaliku rehvivahetuse teha veidi varem kui esimeste miinuskraadidega.

Ära hoia rehve toas!

Traditsiooniline on hoida rehve garaažis, rõdul või panipaigas. Tulekahju korral on oht suur eriti juhul, kui rehvid on velgedel ja rõhu all, seepärast peaks linnainimene leidma mõistliku lahenduse, kus talverehve hoida – toas ei ole õige koht!

Jälgi, et rehvidele ei paistaks päike peale! Pahatihti ladustatakse autorehve õues, intensiivse päikese käes, kus UV- kiirgus põhjustab kummi ülikiiret vananemist. Kumm muutub jäigaks ning rehvil on märgatavalt halvem sooritusvõime erinevatel teeoludel. Tavaline sõit, kiirendamine ja pidurdamine ei ole enam head ning rehv hakkab mõranema.

Kes veel ei ole oma autole talverehve alla saanud, siis täna on viimane aeg seda teha. Ohutut liiklemist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Pin-up tüdruk

Pin-up tüdruk

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
22/02/2022
Pin-up stiili ajaloost Pin-up-i tüdruk ja stiil olid eriti menukad eelmisel sajandil, mil tähelepanu äratasid võrgutavalt seksikad, kuid...
Hobiautod kevadeks välja!

Hobiautod kevadeks välja!

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
25/01/2022
Tänavapilti jälgides jääb mulje, et hobiautodega tegelemine muutub aastatega aina populaarsemaks. Nagu mootorrattadki, on pilkupüüdvad hobiautod meie teedel...
Maailma väikseim auto

Maailma väikseim auto

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
12/10/2021
Kas olete kunagi mõelnud, milline näeb välja maailma väikseim auto, mitu inimest sinna mahub ning kas seda jaksaks...
Meilt leiad laia valiku hobiautosid, pulmaautosid, väikebusse külaliste transpordiks näiteks pulmakülalistele või tüdrukuteõhtuteks ning lihtsalt erilisi autosid kõiksugu erinevateks sündmusteks.
UUNIKUM OÜ © 2023. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika