Pin-up tüdruk
Pin-up tüdruk

Pin-up tüdruk

Pin-up stiili ajaloost

Pin-up-i tüdruk ja stiil olid eriti menukad eelmisel sajandil, mil tähelepanu äratasid võrgutavalt seksikad, kuid mitte labased naised plakatitel. Naised nägid välja väga sensuaalsed, naiselikud, kütkestavad ja vallatult muretu ilme ning naeratusega.

Me kõik teame kõige kuulsamat pin-up tüdrukut, kelleks oli Marilyn Monroe, kes modellina töötades hullutas rahva meeli ilusaimate plakatitega.

Pin-up tähendab inglise keeles „üles riputama“. Silmailuks olid meremeeste kahjutite seinad alati üleni kaetud pin-up tüdrukute plakatitega.

Nimetus pin-up tüdruk sai laiemalt tuntuks aastal 1941, mis sest et see kultuur oli levinud juba natuke üle 40-aasta.

Reeglina olid pin-up tüdrukuteks kas näitlejannad, lauljannad või modellid ning neid nimetati tolle ajastu seksisümboliteks. Naine pidi olema võrgutavalt seksapiilne, aga mitte labane, et köita vastassugupoolt.

Josephine Baker, Louise Brooks ja Greta Garbo olid tuntuimad pin-up tüdrukud 20ndatel ning Carole Lombard ja Jean Harlow särasid 30ndatel. Need kuulsad naised andsid moeloojatele, nagu näiteks Carolina Herrera ja Karl Lagerfeld, hiljem suurt inspiratsiooni.

Kõige säravam aeg pin-up plakatitele oli 40- ja 50ndad, mil kõikjal võis näha kauneid, veetlevaid ja glamuurseid naisterahvaid.

Pin-up tüdruk tänapäeval

Pin-up-i stiilis on varjatud seksuaalsus, mida iseloomustab punase huulepulgaga rõhutatud särav ja sensuaalne naeratus ning lainerijoonega kaunistatud rõõmsad ja vallatust täis silmad.

Perfektne pin-up tüdruk kannab korsetti, pesu või rõhutab muud moodi oma võrratult naiselikku kurvikat figuuri. Dekoltee on avatud, kuid mitte liiga, jääb sündsuse piiridesse. Meik on glamuurne ning soeng perfektselt viimistletud. Tänapäeval võime kohata erinevaid stiile ja trende, kus moeloojad kasutavad siiani 30ndate, 40ndate ja 50ndate aksessuaare, lõikeid ja soenguid moelavadel, pildistamistel ja filmivõtetel.

Pin-up tüdrukud on glamuurselt seksikad ning see stiil jälitab meid tänapäevani.

Uunikum.ee korraldab retroteemalisi väljasõite. Kui ka Sina tahad osa saada meeleolukast ja unustamatust päevast oma sõprade, tuttavate või perega, mil otsite välja oma seksikad retro-hõngulised riided, võta meiega aegsasti ühendust! Korraldame teile retromasinaga igavesti meeldejääva väljasõidu!

Tutvu meie pakettidega SIIN

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommentaarid (0)

Värvid sotsiaalmeedias ja meie ümber – 89 IT- JA DISAINITEENUSED

[…] on punase värvi lahjem variant. Roosaga seostub sõprus ja enesega leppimine. See tütarlapselik, naiselik ja õrn värv annab mängulisust, rõõmu ja […]

Hobiautod kevadeks välja!

Hobiautod kevadeks välja!

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
25/01/2022
Tänavapilti jälgides jääb mulje, et hobiautodega tegelemine muutub aastatega aina populaarsemaks. Nagu mootorrattadki, on pilkupüüdvad hobiautod meie teedel...
Maailma väikseim auto

Maailma väikseim auto

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
12/10/2021
Kas olete kunagi mõelnud, milline näeb välja maailma väikseim auto, mitu inimest sinna mahub ning kas seda jaksaks...
Meilt leiad laia valiku hobiautosid, pulmaautosid, väikebusse külaliste transpordiks näiteks pulmakülalistele või tüdrukuteõhtuteks ning lihtsalt erilisi autosid kõiksugu erinevateks sündmusteks.
UUNIKUM OÜ © 2023. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika