Mida teha vana autoga?
Mida teha vana autoga?

Mida teha vana autoga?

22/12/2021
0 Kommentaarid

Kindlasti olete märganud aedlinnades ja üldises linnapildis hoovi, aianurka või kortermaja lähedusse lagunema jäetud vanasid autosid. Tihtipeale on need just nii halvas seisukorras, et tõenäoliselt neid enam liikluses seiklemas ei näe. Vana auto ei ole nuhtlus, kui see mõistlikult likvideerida.

Vii autolammutusse

Autolammutuses võetakse vastu nii avariilisi kui ka täiesti sõidukorras olevaid masinaid. Enne „vana suksu“ lammutusse viimist tasub järgi uurida, kas Sinu masinal on väärtuslikke juppe. Autolammutuses võetakse arvesse ka masina varuosade hindasid, mida oleks võimalik vanalt autolt saada.

Vii vanametalli kokkuostu

Vana auto utiliseerimine on samuti hea lahendus. Vii see vanametalli kokkuostu, kus nõuetekohaselt eemaldatakse vanalt autolt ohtlikud vedelikud ja rehvid ning akud lähevad taaskasutusse.

Müü oma romu maha

Ei ole oluline, mis seisukorras vana auto on. Kindlasti leidub huvilisi kasvõi doonorauto soetamiseks ning tõenäoliselt saad küsida masina eest kõrgeimat hinda, sest puuduvad vahendajad.

Anna vana auto uue masina sissemaksuks

Eriti mugav variant, sest kogu vana masina realiseerimine ei ole enam Sinu mure. Selline vahetustehing võimaldab Sul uue masinaga kohe poest välja sõita, jättes vana sissemaksuks.

Sõidukite keskmine vanus on Eestis siiski kõrge, sest sõidukõlbmatuid masinad leiab hoovinurkades, laiemas linnapildis ning registrites. Tallinnas tegeleb vanade romude likvideerimisega Mupo, kes teavitab autoomanikke, et niisama sammalduvad masinad on tarvis tänavatelt minema viia.

Aastal 2020 lõpetas 576 ebavajalikku sõidukit Tallinnas oma teekonna, mis on oluliselt tublim tulemus, kui seda oli aasta varem, kus pealinn vabanes 346-st sõidukist.

Tuletame meele, et niisama seisvad autoromud on keskkonnale ohtlikud. Sõidukid sisaldavad ohtlikke jäätmeid – metall, plastmass, erinevad õlid, klaas ja muud vedelikud.

Siit ka üleskutse –  ärgem reostagem linnapilti, loodust, oma või naabri aianurka, sest on olemas mitmeid erinevaid lahendusi, kuidas lihtsalt seisma jäänud masinatest lahti saada. Hoiame loodust, loomi ja taimi! Üksteist ka!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Maailma väikseim auto

Maailma väikseim auto

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
12/10/2021
Kas olete kunagi mõelnud, milline näeb välja maailma väikseim auto, mitu inimest sinna mahub ning kas seda jaksaks...
Meilt leiad laia valiku hobiautosid, pulmaautosid, väikebusse külaliste transpordiks näiteks pulmakülalistele või tüdrukuteõhtuteks ning lihtsalt erilisi autosid kõiksugu erinevateks sündmusteks.
UUNIKUM OÜ © 2023. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika