Volkswageni "hipibuss"
Volkswageni "hipibuss"

Volkswageni “hipibuss”

Volkswageni “hipibuss” ehk VW Type 2 Transporter, Kombi või Microbus (sõltub kere erinevusest) sai kuulsaks eelkõige reisijanuliste hipide seas. Esimesed mudelid sündisid Saksamaal 1950. aastal. Peagi selgus, et nõudlus mahtuniversaalide järgi on suur ja tänu sellele tegi Volkswagen autotootmises suure arengulise hüppe. Hipibuss suutis transportida korraga kuni kaheksat inimest, ehk enamgi. Kuna elevust oli uue masina ümber palju, otsustas Volkswagen paar aastat hiljem ka eemaldavad istmed bussi luua, mis oli mugav lahendus transpordi teenuste osutajatele.

Volkswageni hipibuss kui oma ajastu sümbol

Volkswageni hipibuss oli ideaalne aktiivsete eluviisidega inimestele ning neile, kes armastasid palju reisida. Liikuvat eluviisi viljelevad noored said nautida masina kõiki võlusid, sest hipibuss oli kõikide mugavustega ratastel maja. Tagumisi istmeid oli võimalik eemaldada ning kõik reisijaid said imelisi vaateid nautida läbi suurte akende, bussist lahkumata. Lisaks oli masin kompaktne ja ruumikas. Juba varsti ilmusid ka kokkupandava katuse ja telgiga mudelid. Aastaks 1974 oli VW T2 saavutanud oma lõpliku kuju.

VW hipibuss

Vabasid eluviise sümboliseeriv maagiline hipibuss oli tavaliselt hipide poolt maalitud eriti värvikirevaks, kujutades lilli, liblikaid, vikerkaari ning erinevaid vabadust sümboliseerivaid kujutisi, millega sõideti ka legendaarsele Woodstocki rokkmuusika festivalile. Festival leidis aset 15.-18. augustil, 1969. aastal New Yorgis, millest sai unustamatu hipiliikumise kõrgpunkt. Moodustati hipikommuune, kus propageeriti loomulikkust, lihtsust ja siirust. Tolle aja noored olid „vabad“ –  nad armusid, tantsisid ning katsetasid psühhedeelse muusika, kunsti ja luulega. Sellel ajal sündis ka palju lapsi, kellel on võimalus oma lastele jutustada pööraseid seikluslugusid oma vanavanematest.

Hipibussi ajastu lõpp

Rangemate ohutusnõuete kehtestamisega toodeti viimane Volkswagen Type 2 Brasiilias, 31. detsembril, 2013. aastal. Kindlasti jääb legendaarne hipibuss sümboliseerima tolle aja reisijanulisi hipisid, nende pööraseid seiklusi ja piiritut vabadust.

VW T2

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommentaarid (1)

Volkswageni Põrnikas on autotööstuses suureks teerajajaks | uunikum.ee

[…] Volkswagen otsetõlkes saksa keeles on „rahvaauto“ ning kõige esimeseks ja tuntuimaks mudeliks saigi VW Beetle ehk Põrnikas. Berliini autonäitusel, 1934. aastal, nõudis riigikantsler Adolf Hitler uute sõidukite väljatöötamist, mis maksaks vähem kui tuhat riigimarka, sõidaks umbes sada kilomeetrit tunnis ja mahutaks neljaliikmelist perekonda. Füüreri mõte sai teoks ning selle idee teostamiseks loodi 1937. aastal Volkswageni kontsern. […]

Maailma väikseim auto

Maailma väikseim auto

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
12/10/2021
Kas olete kunagi mõelnud, milline näeb välja maailma väikseim auto, mitu inimest sinna mahub ning kas seda jaksaks...
Hobiauto talvekorterisse

Hobiauto talvekorterisse

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
04/10/2021
Hobiauto talvekorterisse! Nii nagu tsiklirahvas lõpetab motohooaja, on ka hobiautode omanikele sügise saabumine märgiks, et oleks aeg oma...
Meilt leiad laia valiku hobiautosid, pulmaautosid, väikebusse külaliste transpordiks näiteks pulmakülalistele või tüdrukuteõhtuteks ning lihtsalt erilisi autosid kõiksugu erinevateks sündmusteks.
UUNIKUM OÜ © 2023. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika