Must numbrimärk
Must numbrimärk

Must numbrimärk

06/09/2021
0 Kommentaarid

Must numbrimärk on enamasti liikluses silmatorkavatel masinatel. Eriti suvekuudel võib selliseid sõidukeid meie tänavatel kohata. Kindlasti oled sattunud mõnele laadale või näitusele, kus erilised masinad on vaatamiseks rivvi aetud ning külastajad naerulsui nendega koos pilti teevad. Mida must numbrimärk endast siiski kujutab?

Maanteeameti andmetel nimetatakse musta numbrimärgiga masinaid vanasõidukiteks, mille alla kuuluvad autod, mootorrattad, veoautod, traktorid ja bussid. Kultuurilise ja ajaloolise väärtusega vanasõiduki valmistamisest on möödunud vähemalt 35 aastat ning on just muuseumidele ja kollektsionääridele eriti huvipakkuv.

Selleks, et musta numbrimärki saada, tuleb läbida hindajate komisjoni ja oma ala ekspertide poolt läbi viidav põhjalik ülevaatus, et kinnitada masina tehnoseisund ning originaalsus. Kindlasti tuleks veenduda, et sõiduki raamis ja keres ei oleks pragusid, auke ega murdeid, sest nende esinemisel loetakse masin kohe tehniliselt mittekorras olevaks. Sõidukit hindavad Transpordiameti ja Eesti Vanatehnika Klubide Liidu poolt tunnustatud vanasõiduki asjatundjad. 12 aastat on vanasõidukiks tunnustamise akti kehtivusaeg ning tehniline ülevaatus tuleb läbida iga nelja aasta tagant. Vanematele sõidukitele on õnneks tehtud leebemad nõuded, kuna neile on originaalsete varuosade leidmine keerulisem. Haruldasemate masinate puhul on hindamisprotseduurid ka ajakulukamad, sest sõiduki omanik on kohustatud esitama vajadusel täiendavaid andmeid.

Must numbrimärk tuleb auga välja teenida, sest see näitab masina kvaliteeti ja originaalsust ning samas on ka tehniliselt korras – võta ja sõida! Selles võid kindel olla, et liikluses vanaautoga ringi vurades Sa märkamatuks ei jää ning Sind saadavad toredad pilgud ning signaalid kogu sõidu aja.

Uunikum.ee pakub Sulle ja Su sõpradele võimalust rentida erilisteks sündmusteks unikaalseid ning silmatorkavaid retromasinaid, olgu nendeks siis pulmad, sünnipäevad, poissmeestepeod, tüdrukuteõhtud või muud vahvad üllatusüritused. Juhul, kui oled mõne erilise hobiauto omanik ning Sind huvitaks samuti meeleolukatest üritustest osasaamine, siis hakka meie partneriks ning loo oma sõidukile profiil meie lehel. Jaga positiivseid emotsioone ja tundeid oma kallitega ning kingi endale ja oma sõpradele üks meeldejääv elamus, mida on kunagi vahva koos olles meenutada!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Maailma väikseim auto

Maailma väikseim auto

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
12/10/2021
Kas olete kunagi mõelnud, milline näeb välja maailma väikseim auto, mitu inimest sinna mahub ning kas seda jaksaks...
Hobiauto talvekorterisse

Hobiauto talvekorterisse

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
04/10/2021
Hobiauto talvekorterisse! Nii nagu tsiklirahvas lõpetab motohooaja, on ka hobiautode omanikele sügise saabumine märgiks, et oleks aeg oma...
Meilt leiad laia valiku hobiautosid, pulmaautosid, väikebusse külaliste transpordiks näiteks pulmakülalistele või tüdrukuteõhtuteks ning lihtsalt erilisi autosid kõiksugu erinevateks sündmusteks.
UUNIKUM OÜ © 2022. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika