Hobiauto talvekorterisse
Hobiauto talvekorterisse

Hobiauto talvekorterisse

Hobiauto talvekorterisse! Nii nagu tsiklirahvas lõpetab motohooaja, on ka hobiautode omanikele sügise saabumine märgiks, et oleks aeg oma masin talvekorterisse ümber paigutada. Kuidas valmistada oma hobiauto talvitumiseks ette?

Vältigem kondensvett!

Kindlasti tuleks tanklas või garaažis oma masina paak kütust nii täis lasta, kui saab – rooste eest parim kaitse.

Hästi oluline on ka oma hobiauto eriti hoolikalt survepesuriga puhtaks pesta. Käsitsi ja harjaga tuleks ise puhastada kohtadest, kuhu survepesur ei pääse. Mootorit pestes ei tohiks veejuga otse elektroonikaseadmetele ega generaatorile suunata ning oluline oleks hobiauto mootor korralikult roostekaitsevahenditega konserveerida. Pagasiruumi plekiservad, plekkide liitekohad ja uksevahed on põhilisteks paikadeks, kus mustuse ja niiskusega rooste tekkima hakkab. Lausa hädavajalik on sellised kohad hoolikalt puhastada ja seejärel kuivatada. Kondensvee välja saamiseks summutist tuleks enne garaaži parkimist viimast korda korralikult gaasi anda!

Niiskuse ligipääs tuleb tõkestada karbulaatorilõõrides ja summutis, mida aitab teha näiteks õlis immutatud lapp. See tuleks endale üles kirjutada, et kevadel oleks meeles lapp ära võtta! Sama on ka piduriõlimahutiga, mille anuma avausele tuleks kleepida isoleeritükk, et piduriõli ei saastuks. Kindlasti kevadel uuesti eemaldada!

Mida oleks veel oluline jälgida?

Kuudepikkusel seismisel võivad hakata rehvid kuju muutma. Selle vältimiseks oleks tarvis enne talvitumist rehvirõhku tõsta, mis kindlasti ei kahjusta masina rehve, kui sellega ei sõideta.

Kontrollida tuleks hobiauto vedelike külmakindlust juhul, kui masin veedab talve garaažis, kus temperatuur võib langeda alla 0 kraadi. Hea oleks aknapesu paak külmumiskindla vedelikuga täita ning kontrollida, et jahutusvedelik oleks samuti külmumiskindel.

Lahti tuleks ühendada aku klemmid ning aku võib panna laadima. Teine variant on hobiauto aku üldse eemaldada ning talveks tuppa sooja viia.

Selleks, et värvi hoida, võib kasutada kaitsevaha. Kroomdetailid, mis on metallist, tuleks korralikult poleerida ning konserveerida parafiini või vaseliiniga. Selleks, et plastikdetailid, tihendid ja kummidetailid säiliksid elastsetena, tuleks need spetsiaalsete hooldusvahenditega üle käia.

Valmis!

Õlivahetuse teed kevadel, selle pärast ära pead praegu vaeva. Sinu hobiauto on nüüd talvekorterisse mõnusasti sisse seatud. Viska autokate peale ning soovi oma nunnule mõnusat talveund!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommentaarid (0)

Pin-up tüdruk

Pin-up tüdruk

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
22/02/2022
Pin-up stiili ajaloost Pin-up-i tüdruk ja stiil olid eriti menukad eelmisel sajandil, mil tähelepanu äratasid võrgutavalt seksikad, kuid...
Hobiautod kevadeks välja!

Hobiautod kevadeks välja!

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
25/01/2022
Tänavapilti jälgides jääb mulje, et hobiautodega tegelemine muutub aastatega aina populaarsemaks. Nagu mootorrattadki, on pilkupüüdvad hobiautod meie teedel...
Maailma väikseim auto

Maailma väikseim auto

Raili Roosmaa
Raili Roosmaa
12/10/2021
Kas olete kunagi mõelnud, milline näeb välja maailma väikseim auto, mitu inimest sinna mahub ning kas seda jaksaks...
Meilt leiad laia valiku hobiautosid, pulmaautosid, väikebusse külaliste transpordiks näiteks pulmakülalistele või tüdrukuteõhtuteks ning lihtsalt erilisi autosid kõiksugu erinevateks sündmusteks.
UUNIKUM OÜ © 2023. Kõik õigused kaitstud. Privaatsuspoliitika